Dla rodziców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

karta zachowania 1.09.2020 uaktualniona o nauczanie zdalne

Ramowy plan spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2020/2021

Rozkład lekcji i przerw 2020-2021

Wychowawstwo w roku szkolnym 2020/2021

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Przejdź do - INFORMACJA DLA RODZICÓW

Jak  zmotywować dzieci do nauki oraz jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?  Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

Czytaj więcej o: INFORMACJA DLA RODZICÓW

Bezpieczeństwo w sieci.

Drodzy rodzice.

        Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania[1], a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo[2]. Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie. Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w sieci.

Prezentacja na temat reformy edukacji "Dobra szkoła".

Prezentacja na temat reformy edukacji "Dobra szkoła" - http://www.kuratorium.szczecin.pl/attachments/article/2076/dobra_szkola.pdf